Lajme

Vendosen dy flamuj shqiptar në një objekt të ‘Hekurudhat e Maqedonisë’

Autori: Gazeta inFokus 09:02 | 02 May 2017

Më 30.04.2017 rreth orës 18:30 nga punonjësi në Hekurudhat e Maqedonisë është raportuar se në objekt në rrugën kaluese të fshatit Vaksincë-Kumanovë, nga ana e një personi të panjohur janë vendosur dy flamur shqiptar, informojnë nga Ministria për Punë të Brendshme, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Inspektim në vend ngjarje ka kryer ekipi SPB-Kumanovë dhe janë marrë masat për qartësimin e rastit. /Telegrafi/

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera