Lajme

Vëllezërve Tate u vazhdohet masa e paraburgimit edhe për një muaj

Autori: Gazeta inFokus 17:14 | 22 March 2023

Vëllezërit influencues, Andrew dhe Tristan Tate, do të qëndrojnë në mbajtje në Rumani për të katërtin muaj me radhë.

Vëllezërit me qëndrime kontroverse, janë në mbajtje prej dhjetorit, dhe po hetohen nën dyshimet për dhunime, trafikim të njerëzve dhe formim të një grupi për krim të organizuar.

Të dy kanë hedhur poshtë çdo keqbërje.

Avokatët e vëllezërve Tate kanë thënë se ata të dy do të jenë në mbajtje deri në fund të prillit.

Nën ligjin rumun, burrat mund të qëndrojnë në mbajtje deri në gjashtë muaj.

Hetimet tani janë zgjeruar për të kuptuar nëse potencialisht janë kryer edhe aktivitete për pastrim parash.

Ndaj tyre ende nuk rëndon ndonjë akuzë dhe as ndaj dy burrave rumunë, që janë ndaluar për dyshimet e njëjta./REL

Kush i fitoi 10.000 Euro nga Artmotion?

Të tjera