Lajme

Vela për protestat në Beograd: Kështu duken kur s’i organizon Vuçiqi

Autori: Gazeta inFokus 15:00 | 04 June 2023

Blerim Vela, shef i stafit të presidentes, Vjosa Osmani ka thënë se një Serbi demokratike dhe integruese në BE është garanci për paqe dhe stabilitet në rajon.

Ai në një postim në Twitter ku ka shpërndarë pamje nga protesta e së shtunës kundër Vuçiqit e mbajtur në Beograd e cila ishte me pjesëmarrje të madhe dhe e qetë, ka thënë se kështu është kur një protestë nuk organizohet nga Vuçiqi.

“Kështu duken protestat në Serbi kur ato nuk organizohen nga Vuçiqi dhe makineria e tij e dhunshme SNS. I qetë dhe i denjë. Një Serbi që është vërtet demokratike dhe e integruar në BE është një garanci për paqen dhe stabilitetin në rajon”, ka shkruar Vela.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera