Lajme

Vehbi Kajtazi: Përhajr zgjedhjet e reja

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 02 April 2021

“Për hair zgjedhjet e reja”. Kështu ka paralajmëruar gazetari Vehbi Kajtazi, pas lajmit se Qeveria sot do ta procedoj Ligjin për Zgjedhje.

Ai ka thënë se kjo paralajmëron zgjedhje të reja.

“Per hair zgjedhjet e reja! Ndryshe nuk e kish inicu kete ligj“, ka shkruar ai.

Po ashtu pritet të mblidhet qeveria, ku pritet të procedohet ai ligj.

Kujtojmë që gjatë ditës është paralajmëruar se do të mbahet seanca ku pritet të votohet presidentit i vendit, ku deri më tani janë dy kandidatura, Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.

Të tjera