Sport

Vedat Muriqi vjen me një falënderim emocionues për klubin e Fenerbahçes

Autori: Gazeta inFokus 20:07 | 15 September 2020

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, gjatë ditës se sotme është prezantuar në klubin e Lazios, shkruan Gazeta inFokus.

Muriqi ka kaluar nga Fenerbahce te klubi italian për shumën e 18 milionë eurove, plus 2 milionë bonuse.

Ai ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare, ka zgjedhur numrin 94 në fanellën dhe do të përfitoj 2.2 milionë euro brenda një viti te Lazio.

Menjëherë pas prezantimit te skuadra nga kryeqyteti i Italisë, Muriqi përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në instagram e ka falënderuar klubin e Fenerbahçes në gjuhen turke dhe shqipe.

Më poshtë keni falënderimin e sulmuesit nga Prizreni për klubin turk, ku kaloi momentet më të mira në karrierë deri me tani./Gazeta inFokus/

 

View this post on Instagram

 

Teşekkürlerimle.

A post shared by Vedat Muriqi (@vedatmuriqi) on

Të tjera