Sport

Vedat Muriqi shqiptari më i shtrenjt i Lazios

Autori: Gazeta inFokus 10:41 | 15 September 2020

Vedat Muriqi është lojtari më i ri i Lazios, shkruan Gazeta inFokus.

Lazio në vete ka pasur shtatë futbollist shqiptar, ndërkaq Muriqi është radhitur i pari si më i shtrenjti.

Prizrenasi i kushtoj gjigandit italian 20 milionë duke hyr kështu në histori si shqiptari më i shtrenjt, pas tij radhitet Valon Berisha me 7.6 milionë.

Kujtojmë që pjesë e Lazios ishte edhe ish kapiteni Lorik Cana por kalimi i tij në ‘Stadio Olimpico’ kishte kushtuar vetëm 800 mijë euro.

Më poshtë keni listen e shqiptarëve që kanë qenë pjesë e Lazios dhe çmimet e tyre./Gazeta inFokus/

Të tjera