Sport

Vedat Muriqi arrin në klinikë për testet mjekësore

Autori: Gazeta inFokus 11:21 | 14 September 2020

Vedat Muriqi është lojtari më i ri i Lazios dhe sot do të kryej testet mjekësore, shkruan Gazeta inFokus.

Sulmuesi kosovar ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me gjigandin italian dhe sot është shfaqur në klinikën ‘Paideia’ për t’iu nënshtruar testeve.

Muriqi nga kontrata e tij e re me Lazion do të fitoj mbi dy milion euro pagë vjetore.

Kujtojmë që prizrenasi do të mungoj dy javët e para tek klubi i tij i rij për shkak të një problemi muskulor./Gazeta inFokus

Të tjera