Kulturë

Vdes skulptori Luan Mulliqi

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 22 October 2023

Ka vdekur skulptori Luan Mulliqi.

Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

Mulliqi, aty ishte anëtarë korrespodent dhe sekretar shkencor i Akademisë.

-Advertisement-

Ai po ashtu ishte edhe drejtor i Galerisë së Arteve.

ASHAK, njofton se për nder të tij nesër (e hënë) do të mbahet mbledhja komemorative e cila fillon nga ora 11:00.

Ndërkaq, nga ora 11:30 fillojnë homazhet për të ndjerin.

Funerali niset nga Akademia e Shkencave në ora 13:00.

Varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit të Gjakovës në orën 16:00.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera