Rozë

Vdes reperi i njohur

Autori: Gazeta inFokus 18:28 | 15 October 2020

Reperi i Kottonmouth Kings, Saint Dog ka ndërruar jetë, shkruan TMZ.

Burimet e zbatimit të ligjit na tregojnë se Saint, emri i vërtetë i të cilit është Steven Thronson, u gjet i vdekur herët në mëngjes të mërkurën në shtëpinë e një shoku në Victorville, CA.

Thuhet që shoku i tij e gjeti atë duke luftuar për të marrë frymë në një nga dhomat e gjumit të shtëpisë dhe e thirri 911.

Burimet e TMZ thonë se sapo arritën autoritetet, Saint Dog u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Shkaku i vdekjes ende nuk është bërë i ditur, por pritet të caktohet me një raport të autopsisë dhe toksikologjisë.

Saint ishte një nga anëtarët themelues të grupit të hip-hopit të Kalifornisë Jugore, i cili u formua në Orange County. Ai ishte një nga tre MC-të , së bashku me D-Loc dhe Johnny Richter.

Katër projekte të njohura të këtij grupi janë “Stoners Reeking Havoc”, “Royal Highness”, “Stash Box” dhe “Hidden Stash”.

Pas kësaj, ai vazhdoi karrierën si solo-artist dhe më pas është rikthyer sërish me KMK. Saint Dog është më i njohur për hitet e tyre të hershme si “Suburban Life”, “Bump”, “Dog’s Life” dhe “Play On”.

Të tjera