Lajme

Vdes një person në Prishtinë derisa ishte me vëllanë dhe shokun e tij

Autori: Gazeta inFokus 10:23 | 31 March 2023

Një person ka vdekur pasditën e së të enjtës në Prishtinë, deri sa ishte me vëllanë dhe shokun e tij, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

Lidhur me rastin është konsultuar edhe prokurori, me vendim të së cilit trupi i pa jetë është dërguar në Instituti i Mjekësisë Ligjore për obduksioni.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar ka ndërruar jetë deri sa ishte me vëllain dhe shokun e tij, ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e tij. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së./Gazeta Infokus/

UNI-Universum International College ofron qasje në arsim global për studentët kosovar

Të tjera