Lajme

Vdes një këmbësore në Pejë pasi goditet me veturë

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 29 May 2022

Një grua ka humbur jetën pasi që ishte goditur me veturë të premten në fshatin Novosellë të Pejës, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas raportit të policisë, viktima ka vdekur pasi është dërguar në spitalin rajonal.

Ndërkaq, drejtuesi i automjetit me të cilin është goditur viktima është arrestuar.

Lidhur me rastin është konsultuar edhe prokurori, me vendim të së cili trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Kurse i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Si pasojë, lëndime të rënda trupore ka pësuar viktima, e cila pasi është dërguar në spitalin rajonal ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për Obduksion, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, njofton policia./Gazeta Infokus/

Të tjera