Lajme

Vdes nga koronavirusi veteran i UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 09:49 | 02 April 2021

Veterani, Lulëzim Kransiqi- Arbanasi ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme nga Covid-19, shkruan Gazeta inFokus.

Krasniqi ishte nga fshati Zhilivodë e komunës së Vushtrrisë.

Ndërsa bëhet e ditur se varrimi i të ndjerit bëhet në ora 14:00.

Krasniqi ka qenë veteran i UÇK-së, zyrtar i lartë policor dhe alpinist ku ka shkelur majat e bjeshkëve shqiptare. /Gazeta inFokus/

Të tjera