Lajme

Vdes nga Covid-19 aktori i njohur shqiptar

Autori: Gazeta inFokus 12:22 | 20 November 2020

Aktori i njohur shqiptar Fatmir Xhelilaj, prej disa ditësh ishte në luftë me virusin Covid-19, derisa po trajtohej në spitalin e Infektivit në Tiranë.

Ditët e fundit, gjendja shëndetësore e 69
vjeqarit është rënduar, ndërsa mëngjesin e sotëm ka humbur betejën me virusin e rëndë, shkruan Gazeta inFokus.

Fatmir Xhelili nga Fieri ka interpretuar gjatë karrierës së tij rreth 180 role në dramë dhe komedi, ku është vlerësuar me disa çmime.

Pak ditë më parë Covid-19 i mori jetën edhe aktorit të humorit Koço Devole./Gazeta inFokus/

Të tjera