Lajme

Vdes mërgimtari nga Zvicra në aksident në Novobërdë

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 13 May 2022

Një mërgimtar nga Zvicra ka vdekur në një aksident dje në fshatin Stanishor të Novëbërdës.

Sipas Policisë, i njëjti derisa ka ka qenë duke drejtuar automjetin nga pakujdesia ka humbur kontrollin dhe është ndeshur në pjesët anësore të rrugës dhe si pasojë ka pësuar lëndime vdekje-prurës.

“Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të tjera