Lajme

Vdes babi i miliarderit Bill Gates

Autori: Gazeta inFokus 10:55 | 16 September 2020

Në moshën 94 vjeçare ka ndërruar jetë William H.Gatës, babi i miliarderit Bill Gates.

Kështu kanë njoftuar familjaret e tij, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas familjes së Gates, i ndjeri vuante nga sëmundja e Alzheimerit.

Wlliam u vlerësua për përkushtimin e tij të madh për barazinë ekonomike dhe shoqërore, duke theksuar se ai ishte përgjegjës për përpjekjet e para të fondacionit “Bill & Melinda Gates” për përmirësimin e shëndetit të njerëzve në mbarë botën, shkruan Daily Mail.

“Urtësia, zemërgjerësia, dhembshuria dhe përulësia e babait tim patën një ndikim të madh te njerëzit përreth botës”, shkroi Bill Gates në një letër kushtuar prindit të ndjerë./Gazeta Infokus/

Të tjera