Lajme

Vdes babai i heroit Enver Zymberi, Konjufca ngushëllon familjen e të ndjerit

Autori: Gazeta inFokus 15:36 | 08 December 2021

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nëpërmjet një telegrami ka ngushëlluar familjen Zymberi, për vdekjen e babait të heroit Enver Zymberi, Muharrem Zymberi.

“E nderuar familje Zymberi,

Me dhimbje të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të bacës Muharrem, babait të heroit dhe ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, që ra heroikisht në mbrojtje të Republikës.

Urtësia, bujaria dhe atdhedashuria, virtyte këto që e shquanin bacën Muharrem, do të mbeten përherë në kujtimet tona dhe të brezave që vijnë.

Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes Zymberi, të afërmve dhe miqve për humbjen e të dashurit të tyre.

U prehtë në paqe!”, thuhet në telegramin e kryetarit Konjufca./Gazeta Infokus/

Të tjera