Rozë

Vdes aktori i njohur (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 17:42 | 11 May 2017

Në moshën 77 vjeçare ka ndërruar jetë aktori i njohur hollivudian Michael Parks.

Aktori i njohur  Parks ka luajtur në serialin ‘Twin Peaks’ dhe në filmin ‘Kill Bill’ të Quentin Tarantinos.

Aktori vdiq mëngjesin e së martës në moshën 77 vjeçare në Los Angeles dhe për një gjë të tillë ka njoftuar miku i tij i ngushtë dhe regjisori, Kevin Smith. Këtë lajm ai e bëri të ditur përmes Twitter dhe Instagram. Por, lajmi është konfirmuar edhe nga agjenti i Parks shkruan The Independent.

Aktori veteran vdiq të martën në mëngjes, tha Jane Schulman nga Agjencia e Talenteve Vesta. Ajo e quajti Parks si “aktorin më të madh të jetesës”.

Rolet e tij të para në  ekran janë kur ai ka  luajtur një nip i quajtur Tom në vitin 1961 në Sitcom ABC Real McCoys dhe roli i Park të vitit 1962.

Parks ka lindur në Corona, Kaliforni në prill të vitit 1940.

Etiketa:
Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera