Rozë

Vdes aktori i njohur nga komplikimet e COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 17:36 | 04 June 2022

Brad Johnson, aktori i cili u shfaq në “Melrose Place” dhe në filmin e Steven Spielberg “Always”, ka vdekur. Ai ishte 62 vjeçar.

Johnson vdiq nga komplikimet e COVID-19 në Fort Worth, Teksas.

Përfaqësuesja e tij, Linda McAlister, konfirmoi lajmin për vdekjen e tij për “Hollywood Reporter” .

“Edhe pse ai shkoi shumë herët, ai e jetoi jetën në maksimum dhe i mësoi fëmijët e tij të bënin të njëjtën gjë,” tha familja e tij në një deklaratë.

“Bradit i pëlqente shumë përmirësimi i tokës, në një mënyrë që ruante dhe respektonte bukurinë e saj natyrore,” vazhdoi deklarata. “Ai ndihej gjithmonë si në shtëpinë e tij jashtë dhe pasioni i tij për tokën e bëri të dukshme këtë. Aq sa e donte kaubojin, gjuetinë dhe tokën, Brad nuk donte asgjë më shumë se sa familjen e tij”.

Familjarët e kujtuan gjithashtu si “një rilindas të vërtetë” në nekrologjinë kushtuar yllit të telenovelës.

Johnson ka lënë pas gruan e tij prej 35 vjetësh, Laurie, djalin e tij të madh, Shane, vajzat e tij Bellamy, Rachel, Eliana, Eden, Rebekah, Annabeth dhe djalin e tij më të vogël, William.

Ai gjithashtu fitoi famë si një model Calvin Klein përpara se të hynte në Hollywood dhe luajti në disa reklama cigaresh si një burrë Marlboro.

Në vitin 1989, ai tërhoqi vëmendjen e regjisorit Spielberg dhe luajti në dramën e tij romantike fantazi “Always” së bashku me Holly Hunter dhe Richard Dreyfuss.

Në dramën hit të viteve ’90 të Fox-it “Melrose Place”, Johnson shënoi një rol ikonik të përsëritur si Dr. Dominick O’Malley.

Johnson lindi në tetor 1959 në Tucson, Arizona, nga një baba stërvitës kuajsh dhe kishte një pasion për botën e jashtme.

Meritat e tjera që Johnson kishte për emrin e tij përfshijnë “Soldier of Fortune, Inc.”, “Riverworld”, “CSI”, “Dallas”, “The Birds II: Land’s End” dhe “Rough Riders”./prive

Të tjera