Lajme

Vdes 68-vjeçari pas një vetaksidenti në Prizren

Autori: Gazeta inFokus 23:22 | 24 May 2021

Aksidenti në fshatin Gjonaj të Prizrenit del të jetë me fatalitet.

Si pasojë e atij aksidenti ka vdekur një person.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Me datën 24.05.2021 rreth orës 21:15 kemi marr informat per nje vet aksident trafiku me pasoje fatale, ku nje person perderisa ishte duke drejtuar automjetin ne fshatin Gjonaj, rrokulliset me automjetin e tij dhe per pasoje perveq demeve materiale mjeku kujdestar e ka konstatuar vdekjen e tij. Hetuesit e trafikut rajonal ne Prizren se bashku me prokurorin kujdestar, zjarrefikesat dhe mjekesia ligjore jane ne vendin e ngjarjes duke u marrr me rastin. Viktima është 68 vjeç (1953)”

Të tjera