Lajme

Vazhdon greva, nuk ka marrëveshje në mes të Kurtit dhe Jasharajt

Autori: Gazeta inFokus 10:09 | 13 September 2022

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj pas takimit me kryeministrin, Albin Kurti ka bërë të ditur se ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje.

Sipas tij është e mirë që kanë nisur bisedimet por që ende nuk kanë arritur në ndonjë marrëveshje përfundimtare dhe greva do të vazhdojë.

Ai ka paralajmëruar që do të ketë edhe takime të tjera në ditët në vazhdim dhe ka deklaruar se stafi i kryeministrit tashmë do të merret me gjithë atë

“Sot a nesër duhet të marrë një vendim besojmë pozitiv, mirëpo ende nuk ka ndonjë marrëveshje, dhe greva do të vazhdojë”, ka thënë ai./Gazeta Infokus/

Të tjera