Lajme

Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 07:03 | 04 April 2024

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, sot do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

Ndryshe dje pas përfundimit të dëshmisë së dëshmitarit Shaun Byrnes, ka rinisur dëshmia e dëshmitarit të 54-të të ZPS-së W04739. Dëshmia dje është mbajtur tërësisht në seancë të mbyllur.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera