Vazhdon forma e CR7, Juventus leksione Torinos në derbin lokal – fitore e lehtë për ‘Zonjën e vjetër’

Autori: Gazeta inFokus 19:29 | 04 July 2020

Juventus i ka dhënë leksione skuadrës së Torinos.

Një hap i madh drejt titullit të kampionit është bërë nga Juventus, me fitoren e shënuar në derbin lokal kundër Torinos, me rezultatin 4:1, shkruan lajmi.net.

Juve zhbllokoi shpejtë këtë sfidë, duke gjetur rrugën e golit qysh në minutën e 3’, me anë të Paulo Dybala.

Në minutën e 29’, Cristiano Ronaldo asistoi për golin e Juan Cuadrado, ky i fundit që vendosi shifrat në 2:0.

Në minutën e parë të shtesës në pjesën e parë, Andrea Belotti shënoi nga penalltia për rezultatin 2:1, për të lënë ndeshjen e hapur për pjesën e dytë.

Megjithatë, në 45 minutëshin e dytë, lojtarët e drejtuar nga Maurizio Sarri shënuan edhe dy gola të tjera, për të vërtetuar se në Torino ka vetëm një skuadër (të madhe).

Fillimisht shënoi Cristiano Ronaldo, atëherë kur luhej minuta e 61’ e ndeshjes, për rezultatin 3:1, kurse rezultatin final e vendosi autogoli i Djidji (87’).

Me këtë fitore, Juve shkëputet në krye të tabelës duke numëruar 75 pikë, 7 më shumë sesa Lazio në pozitën e dytë (një ndeshje për të luajtur).

Torino mbetet në kuotën e 31 pikëve, në pozitën e 15-të në klasifikimin e Serie A.