Lajme

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë

Autori: Gazeta inFokus 07:38 | 05 October 2021

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa, i njohur me nofkën “Cali”.

Dëshmitarët e ZPS-së kanë filluar të dëshmojnë në këtë rast nga data 20 shtator, ku deri tani janë dëgjuar dy prej tyre.

Gjykimi filloi më 15 shtator 2021 me deklaratat hyrëse të Prokurorit të Specializuar dhe të përfaqësueses së viktimave.

Procesi gjyqësor ndaj Mustafës do të fillojë në orën 09:30 dhe do të zgjasë deri në orën 16.00.

Të tjera