Lajme

Vazhdojnë pritjet në Merdare

Autori: Gazeta inFokus 09:09 | 11 January 2020

Më shumë se dy orë janë pritjet në pikën kufitare në mes të Kosovës dhe Serbisë.

E kolonat për të dalë nga Kosova po arrijnë deri në 500 metra, shkruan Gazeta inFokus.

Siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitarë, për të dal nga Kosova, në Merdare pritet deri në 120 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare gjendja është e mirë, pritjet më të gjata arrijnë deri në 10 minuta./Gazeta inFokus/

Të tjera