Lajme

Vasfije Krasniqi rrezikohet nga një plumb “qorr” në natën e Vitit të Ri

Autori: Gazeta inFokus 09:28 | 02 January 2022

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Vasfije Krasniqi, është rrezikuar nga një plumb “qorr” në natën e Vitit të Ri.

Krasniqi tha se plumbi qorr kishte depërtuar përmes dritareve dhe kishte qëllluar vetë 25 centimetra lag saj.

Ajo bëri thirrje që njerëzit të kenë kujdes sepse nga plumbat qorr mund të vdes dikush ose eventualisht të lëndohen rëndë.

“Njerëz, nuk është kurrë e sigurt të gjuash një plumb qorr. Kjo ishte vetëm 10 inç (25 centimetra) larg nga vendi ku isha ulur mbrëmë në ora 12:21. Mendoni për njerëzit që mund t’i lëndoni jashtëzakonisht shumë, nëse veç nuk i vrisni duke e bërë këtë”.

Të tjera