Lajme

Varroset çifti kosovar që humbën jetën nga përmbytjet në Gjermani

Autori: Gazeta inFokus 18:01 | 24 July 2021

Nga fatkeqësia e përmbytjeve në Gjermani humbi jetën edhe çifti kosovar, Shaban e Raze Delija.

Dy kosovarët janë varrosur sot në fshatin Zahaq për Pejës.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti u dërgoi sot telegram ngushëllimi familjarëve të çiftit Deliaj, duke ndarë dhembjen me ta.

“Ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta dhe bashkëndjejë me ju në këto ditë të rënda dhimbjeje e pikëllimi për familjen tuaj, ka shkruar kryeministri Kurti në letrën e ngushëllimit.

Ndryshe, përmbytjet në Gjermani ua morën jetën shumë qytetarëve, shumë persona u zhdukën, ndërsa u shkaktuan dëme të mëdha materiale.

Të tjera