Auto&Tech

Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t’ia jepte pajisjen elektronike

Autori: Gazeta inFokus 12:14 | 04 October 2023

Se fëmijët janë kureshtarë dhe kanë potencial të pakufizuar kreativiteti e dëshmon më së miri një vajzë nga India, e cila bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t’ia jepte pajisjen e saj elektronike, transmeton Telegrafi.

Ishte vetë tezja e saj, Neha që tregoi përmes rrjetit social X për këtë, duke publikuar imazhe të mbesës me laptopin e improvizuar.

“Mbesa ime më kërkoi laptopin dhe unë i thashë jo, kështu shpenzoi 3 orë duke bërë laptopin e saj”, ka shkruar ajo duke bashkangjitur dy imazhe.

-Advertisement-

Imazhi i parë tregonte në përgjithësi një karton në formën prej laptopi me të gjitha veçoritë të vizatuara. Në imazhin e dytë, vajza e vogël shihet duke punuar në ‘laptopin’ e saj të ri.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Studio MASTER në UNI, merr Diplomë të dyfishtë Gjermane dhe leje-qëndrim të përhershëm në Gjermani

Të tjera