Lajme

Uzurpoi tokën në një fshat të Obiliqit, i dyshuari dërgohet në mbajtje

Autori: Gazeta inFokus 10:11 | 23 November 2021

Një person është arrestuar në fshatin Mazgit pasi ka refuzuar ta lirojë tokën e dikujt tjetër, shkruan Gazeta Infokus.

Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, i dyshuari mashkull kosovar kishte uzurpuar pronën e tije (tokën) dhe ka refuzuar ta lironte që ta shfrytëzojë ankuesi”, thuhet në raportin e Policisë.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti po cilësohet si uzurpim i paligjshëm i pronës së paluajtshme. /Gazeta Infokus/

Të tjera