Lajme

Ushtroi dhunë psiqike ndaj rejës së saj, arrestohet vjehrra nga Deçani

Autori: Gazeta inFokus 09:12 | 18 September 2022

Një grua nga Deçani është arrestuar të shtunën pasdite pasi që kishte ushtruar dhunë psiqike ndaj rejës së saj, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, pas intervistimit të dyja palët me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që ka ushtruar dhunë psikike ndaj rejës së saj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë./Gazeta Infokus/

Të tjera