Lajme

Ushtria turke trajnon ushtarët e FSK-së për përdorimin e automjeteve luftarake Vuran

Autori: Gazeta inFokus 11:16 | 07 May 2024

Forca e Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me ushtrinë turke kanë realizuar trajnim në përdorim të sigurt dhe efikas të automjeteve luftarake Vuran.

Në një postim të FSK-së bëhet e ditur se FSK-ja në planin e zhvillimit është duke ngritur kapacitetet e saj.

“Forca e Sigurisë së Kosovës bazuar në planin e zhvillimit është duke ngritur kapacitetet e saj, me mbështetjen e partnerëve ndërkombëtarë, duke krijuar kështu ndërveprueshmërin dhe ngritur me standardet më të larta të ushtrive të NATO-s”, thuhet në njoftim.

-Advertisement-

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera