Lajme

Ushtria siriane merr kontrollin mbi bazën në fshatin tek Alepo

Autori: Gazeta inFokus 13:39 | 13 May 2017

Ushtria siriane ka marrë kontrollin mbi një bazë të vogël ajrore në një fshat në lindje të qytetit Alepo, e cila ishte nënë kontrollin e Shtetit Islam.

Reuters citon mediat shtetërore dhe burime nga ushtria, duke thënë se ushtria siriane në këtë aksion ishte ndihmuar nga forcat ajrore siriane dhe ruse.

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera