Lajme

Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkohen NATO’s në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 09:46 | 16 October 2020

Misionit paqeruajtës të NATO-së në Kosovë do t’i bashkohen ushtarët e rinj.

Se NATO’s do t’i bashkohen ushtarët e rinj e kanë bërë të ditur misioni i NATO’s nëpërmjet një postimi Twitter.

derisa kanë bërë njoftimin për këtë, është shkruar edhe se NATO do të vazhdoj të sigurojë një mjedis të sigurt për Kosovë.

“Ushtarët tanë amerikanë janë të gatshëm për mision! Trupat i kanë përfunduar përgatitjet në Iowa, ShBA, dhe do të largohen për të marrë pjesë në një angazhim paqeruajtës të NATO-s në Kosovë. NATO/KFOR-i vazhdon të sigurojë një mjedis të sigurt për Kosovën”, shkruhet në postim.

Të tjera