Shëndetësi

Ushqimi që është më i efektshëm se shurupi ndaj kollit

Autori: Gazeta inFokus 18:42 | 10 January 2019

Profesor Alyn Morice, kreu i studimeve kardiovaskulare dhe të frymëmarrjes në Universitetin e Hull, si dhe themelues i Shoqatës Ndërkombëtare për Studimin e Kollës, thotë se “çokollata mund të qetësojë kollitjen”, transmeton lajmi.net.

Dhe ai pretendon se provat mbështetëse janë “solide po aq sa arrat”.

Në një shkresë për Mail, ai thotë se rezultatet e studimit më të madh të botës reale në lidhje me një ilaç kundër në Evropë sapo kanë ardhur.

Kjo provon se ilaçet që përmbajnë kakao janë më të mira se ato standarde.

Andaj, herën tjetër kur iu shfaqet kolli, profesor Morice rekomandon që iu të merrni çokollatë përpara se t’i nënshtroheni ndonjë trajtimi me medikamente

Të tjera