Sport

“United shumë larg Liverpoolit dhe Cityt”

Autori: Gazeta inFokus 14:36 | 13 August 2019

Legjenda e Manchester United, Paul Ince ishte i lumtur të shtunën në fitoren kundër Chelseas, mirëpo beson që klubi i tij është shumë larg Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Ince tha se ndeshja ndaj Chelseas ishte shumë e mirë, mirëpo duhet të luajnë në të njëjtën mënyrë në të gjitha ndeshjet, transmeton KosovaPress.

“Ndeshja ndaj Chelseas ishte shumë e mirë, por kjo gjë mund të ndryshoj. Kam kritikuar shumë Lingardin, mirëpo nëse luan si të shtunën, do t’i ndodhin shumë gjëra të mira. Në United duhet t’iu tregosh njerëzve që mund të luash shumë mirë dhe këtë gjë e bëri Jesse. Ende besoj që janë larg Cityt ose Liverpoolit”, deklaroi ai.

Të tjera