Sport

Ulpiana nxjerrë në shitje biletat vjetore – nga 100 deri në 500 euro duhet të paguani për t’i ndjekur 20 ndeshje të tyre si vendas

Autori: Gazeta inFokus 12:50 | 08 October 2021

Ulpiana është rikthyer në Superligë këtë edicion, pas disa viteve mungesë.

Megjithatë deri më tani, skuadra nga Lipjani të gjitha ndeshjet i kanë luajtur jashtë shtëpisë së tyre, shkaku i renovimit të stadiumit.

Bardhekaltërtit kanë nxjerrë në shitje biletat vjetore, ku pritet t’i zhvillojnë 20 ndeshje si vendas, 18 në Superligë dhe dy të tjera në garat e Kupës së Kosovës.

Megjithatë për 20 ndeshje, si vendas, bileta vjetore kushton 100 euro, derisa ajo VIP kushton hiq më pak se 500 euro.

Të tjera