Lajme

Ukrainë/ Foshnja dy muajshe merr pjesë në funeralin e babait

Autori: Gazeta inFokus 10:56 | 23 May 2022

UKRAINË-Pamje të trishta vijnë nga Ukraina.

Një foshnjë dy muajshe u fotografua në funeralin e babait të tij pas vdekjes së tij në rajonin e Zaporizhzhia.

Sipas Sky News, piloti luftarak Serhiy Parkhomenko, 25 vjeç, nga Vinnytsia, kishte qenë në një mision luftarak në qytetin juglindor kur u vra.

Skena tronditëse vjen ndërsa forcat ruse dhe ukrainase vazhdojnë të luftojnë në Ukrainë.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy ka thënë se deri në 100 ukrainas mund të vdesin çdo ditë ndërsa luftimet në pjesën lindore vazhdojnë.

Të tjera