Lajme

Uglanin: Punë e kryer, votimi në veri nuk do të ketë sukses

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 22 April 2024

Nexhat Uglanin, kryesues i Kuvendit Komunal në Mitrovicën e Veriut thotë se nuk do të ketë sukses votimi i 21 prillit. Ai thotë se kjo është punë e kryer.

”Jo, jo nuk do të ketë sukses. Ajo punë është e kryer vetëm se është obligative për komunitetin me shumicë serb që të marrin pjesë sepse është thirrja për subjektin politik i cili i përfaqëson me ndikimin nga Serbia, për bojkotimin e atyre zgjedhjeve. Tash është problemi si do të bëhet ai referendumi për shkarkimin sipas udhëzimit administrativ, sepse është problemi që KQZ duhet me zgjedhë këtë përmes KKZ’’, thotë Uglanin për Frontonline.

Ai shprehet i bindur që kryetarët dhe asambletë komunale do të vazhdojnë punën e tyre deri në përfundim të mandatit.

-Advertisement-

“Kryetarët do të vazhdojnë rrugëtimin bashkërisht me asambletë komunale deri në përfundim të mandatit sepse strategjia e Listës Serbe është gjithmonë me parë pjesën veriore në pension politik”, u shpreh Uglanin.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fito 50 € për dyshekun e vjetër dhe merr dyshkeun e ri Cloud për vetëm 549 €

Të tjera