Sport

U nokautua rëndë dhe mbeti pa ndjenja, kjo është gjendja shëndetësore e boksierit Castillo

Autori: Gazeta inFokus 22:21 | 25 September 2021

Boksieri Lenin Castillo është nokautuar brutalisht nga boksieri Callum Smith dhe ka rënë pa ndjenja në tokë.

Castillo është larguar me oksigjen nga ringu i boksit pas goditjes së pësuar por tani është me vetëdije rrugës për në spital.

Këtu ka bërë të ditur promotori i sportit të boksit, Eddie Hearn.

“Një nokaut brutal dhe i tmerrshëm. Castillo është me vetëdije rrugës për në spital.”, ka shkruar ai.

Të tjera