Lajme

“U kall Llapi”: Nuk pyesin për ligj e pandemi, LDK mbledhë mijëra simpatizantë

Autori: Islam Morina 18:19 | 14 October 2021

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbledhur mijëra simpatizantë në Llap, duke shkelur kështu ligjin mbi pandeminë, shkruan Gazeta Infokus.

Në disa foto që ka postuar Doruntina Maloku e bija e ish aktivistit të LDK-së Enver Malokut, shihen mijëra simpatizantë të LDK-së që ka kanë mbushur sheshin në Podujevë, duke mos respektuar masat anti-Covid dhe ligjin në fuqi për parandalimin e pandemisë.

Si duket për këtë subjekt më të rëndësishme janë votat se shëndeti publik i qytetarëve.

Kujtojmë se kësaj të diele kosovarët u drejtohen kutive të votimit për të përcaktuar udhëheqjen e komunave për katër vitet në vijim./Gazeta Infokus/

Të tjera