Lifestyle

U dogj teksa bënte patate të skuqura, nusja u detyrua të anulonte dasmën: Ndjeva sikur e gjithë fytyra ime ishte shkrirë (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 11:48 | 06 December 2022

Një nuse është detyruar që të anulonte dasmën e saj pasi u përfshi nga flakët që i ‘shkrinë’ fytyrën pak ditë para ditës së madhe, teksa po gatuante patate të skuqura.

Brenley Davis sapo ishte ulur për darkë me bashkëshortin e saj të ardhshëm, Justin Davis, më 31 gusht të vitit 2020.

Çifti, nga Jacksonville, Karolina e Veriut, SHBA, do të martoheshin pas vetëm gjashtë ditësh kur 22-vjeçarja vuri re që tymi po mbushte dhomën.

E tmerruar, ajo u hodh nga vendi i saj dhe shkoi për të parë se çfarë po ndodhte. Nusja vuri re se e kishte lënë sobën ndezur për një orë, duke shkaktuar që një tigan me vaj të nxehej dhe tymonte.

Në ato momente, e reja u hodh drejt tenxherës që po digjej dhe e kapi me duart e pambrojtura dhe më pas vrapoi që ta hidhte jashtë.

Por flakët i shpërthyen në trupin e saj dhe ajo pësoi djegie të shkallës së dytë dhe të tretë në fytyrë, krahë, brinjë, gjoks dhe këmbë.

E lënë në agoni për muaj të tërë, teksa duroi trajtimin dhe operacionin, ideja për t’u martuar mbeti një ëndërr deri në nëntor të vitit 2020.

Me shenjat e saj që i tregonte me krenari, e reja ishte në gjendje të martohej më në fund. Që atëherë, ajo është trajnuar si infermiere ku shpreson të ndihmojë të mbijetuarit e tjerë të djegies.

“Ndjeva sikur e gjithë fytyra ime ishte shkrirë. Isha shumë i frikësuar. Po bëja patate të skuqura, mendova se e kisha fikur vajin por kishte një orë në sobë në temperaturë mesatare deri në të lartë. Burri im thirri zjarrfikësin dhe ai po qëndronte jashtë në oborrin e pasmë. Kam kapur tenxheren dhe vrapova me të. Ende nuk e di se çfarë më pushtoi për të kapur një tenxhere me flakë që dilnin prej saj”, tha Brenley.

Të tjera