Lajme

Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Autori: Gazeta inFokus 19:49 | 24 January 2020

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë.

Sipas Institutit të Kërkimeve për Tërmete, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazig pasditen e sotme, me një thellësi prej 10 kilometrash.

Sipas raporteve të para nga autoritetet dhe mediat turke, tërmeti u ndje edhe në disa provinca fqinje në Turqinë lindore.

Të tjera