Lajme

Turqia fillon operacionin ushtarak në veri të Sirisë

Autori: Gazeta inFokus 15:46 | 09 October 2019

Turqia ka nisur operacionin ushtarak në veri të shtetit të Sirisë.

Këtë operacion  e ka nisur kundër organizatave PKK/YPG dhe DEASH, organizata qe konsiderohen si terroriste nga Turqia.

Kështu bëhet e ditur në agjencinë e lajmeve  Anadolu Angency./Gazeta inFokus

Të tjera