Lajme

Turistja e refuzon, shqiptari tërbohet, i sulet me grusht i thyen 4 dhëmbë

Autori: Gazeta inFokus 13:33 | 10 July 2017

Skenë e tmerrshme ajo që kanë parë italianët në sheshin e Movida, Piazza San Giovanni XXIII në Itali mbrëmë në darkë.

Për fat të keq, protagonist ka qenë një shtetas shqiptar, 35-vjeçar, rezident prej vitesh ne këtë zone te Italisë. Ai tentoi t’i afrohej një vajze qe ishte turiste, duke i kërkuar te shoqëroheshin. Vajza refuzoi dhe nuk ia pranoi ofertën.

Shqiptari u ndje i ofenduar dhe nuk u mjaftua me refuzimin, por iu lëshua duke e dhunuar. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari, emri i te cilit nuk behet i ditur e grushtoi vajzën aty ne mes te sheshit, duke i thyer katër dhembet e pare. Ne vend ndërhyri policia e cila ndaloi shqiptarin dhe e çoi ne polici, kurse vajza u shtrua ne spital për ndihmën e nevojshme.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Të tjera