Lajme

Turistja bullgare rrëzohet nga shkëmbinjtë në Ksamil, me helikopter transportohet drejt Tiranës

Autori: Gazeta inFokus 15:02 | 11 August 2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në bregdetin e Ksamilit. Një turiste bullgare është aksidentuar, teksa po qëndronte tek shkëmbinjtë në breg të detit.

Sipas policisë së Sarandës shtetasja bullgare me inicialet P.S, 41 vjeç, banuese në Sofje, ka rënë aksidentalisht nga shkëmbinjtë e detit.

41-vjeçarja u dërgua me helikopter në spitalit ushtarak në Tiranë për mjekim më të specializuar.

-Advertisement-

Sakaq, materialet për ngjarjen u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për ngjarje aksidentale.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera