Lajme

Turistët serbë bllokohen në Valbonë, njëri vdes nga infarkti

Autori: Gazeta inFokus 18:17 | 16 July 2022

Disa turistë serb kanë mbetur të bllokuar ditën e sotme në zonën e Tropojës, në vendin “Majat e grykave të hapura” në Valbonë. Njëri prej tyre, G.S., ka vdekur si pasojë e infarktit.

Për shkak të terrenit të vështirë, helikopteri nuk ka mundur të ulej.

Turistët po eksploronin në vendin “Majat e grykave të hapura” në Valbonë.

Shërbimet e policisë së Tropojës dhe Forcat e Kërkim shpëtimit nga Kosova janë nisur drejt vendit.

“Gjatë paradites, Salla Operative e Tropojës ka marrë njoftim nga një turiste serbe, se në vendin e quajtur “Maja e grykave të hapura”, Valbonë, duke eksploruar zonën me një grup turistësh, njëri prej tyre, shtetasi G. S., kishte ndërruar jetë, dyshohet si pasojë e infarktit”, thuhet në njoftimin e policisë. /oranews/

Të tjera