Lajme

Trump do të bisedoj sot në telefon me Putinin

Autori: Gazeta inFokus 13:36 | 02 May 2017
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, sot (të marten) do të flasë në telefon me presidentin rus Vladimir Putin.

Kjo do të jetë biseda e tyre e parë që kur Rusia kundërshtoi goditjen e SHBA-ve kundër Sirisë muajin e kaluar, shkruan CNN, transmeton AktivPress.

Zyrtarë të Trumpit thanë se dy liderët do të flasin për luftën civile në Siri, ku Moska mbështet Qeverinë e presidentit sirian, Bashar al-Assad, ndërsa SHBA mbështet rebelët që duan rrëzimin e tij.

Trump dhe Putin kanë biseduar disa herë në telefon që kur Trump ka marrë detyrën në janar./AktivPress

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera