Lajme

Trump bën thirrje për paqe pas takimit me diplomatin rus dhe ukrainas

Autori: Gazeta inFokus 08:00 | 12 May 2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donld Trump ka postuar në Twitter fotografi nga dy takimet e ndara që ka pasur me diplomatët nga Ukraina dhe Rusia, duke bërë thirrje që dy vendet t’i japin fund konfliktit dhe të “bëjnë paqe”.

“Dje, në të njëjtë ditën, unë kam pasur takim me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe me ministrin e Jashtëm ukrainas, Pavlo Klimkin”, ka shkruar Trump, në përshkrimin e fotografive me dy diplomatët në Zyrën Ovale.

“Le të bëjmë paqe”, ka shkruar Trump.

Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera