Kuzhina

Truff

Autori: Gazeta inFokus 15:29 | 16 May 2017

Përbërësit

2 gota biskota ose kek te bluar
1 gote te çajit Krem
100 gr çokollatë e zezë
PËR MIDIS
lajthi
PËR TA LYER
fëstëkë
kokos

Hapat

1
Kremin e derdhim në gjezve, pasi të ngrohet e largojmë nga zjarri,ia vendosim çokollatën dhe e perziejmë.

2
Biskotat ose kekun e bluar e derdhim në një enë, ia derdhim çokollaten me krem. Glazurën e përgaditur e vendosim në frigorifer për ftofje rreh 10 minuta.

3
Pas ftohjës e marrim nga frigoriferi dhe formojmë topëza të vogël dhe në midis tyre ia vendosim nga një lajthi.

4
Topëzat i zhytim në kokos dhe fëstëk dhe i vendosim në frigorifer për ftohje.
Është recetë ideale për musafir të papritur.

5
Ju bëftë mirë!

 

Etiketa:
Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera