Lifestyle

Tronditet Dubai/ Modelet dalin nudo në ballkon, e pësojnë si mos më keq (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 10:54 | 05 April 2021

Dhjetëra modele janë arrestuar në Dubai, pasi dolën nudo në ballkonin e një prej hotelev luksoze në vend.

Vajzat u arrestuan me akuzën e shthurjes dhe tashmë rrezikojnë 6 muaj burg dhe një gjobë të paktën 1000 euro për person.

Videoja është regjistruar në mes të ditës në ballkonin e një ndërtese që ndodhet në lagjen luksoze të “Marinës” në Dubai.

Imazhet kanë tronditur autoritetet e Emirateve që edhe pse kanë ligje më të lehta në krahasim me vendet e tjera të Gjirit, nuk lejojnë alkoolin, puthjen në publik dhe zhveshjen.

Deri në këto momente nuk dihet ende identiteti dhe kombësia e vajzave të arrestuara.

Të tjera