Fun & Video

Treni ultra luksoz i Japonisë nis udhëtimin e parë

Autori: Gazeta inFokus 14:04 | 02 May 2017

Treni me suita, Shiki –shima ,është projektuar që të përjetoni një eksperiencë luksoze, natyrisht nëse mund ta përballoni: biletat variojnë nga 2 mijë e 860 USD deri në 10 mijë USD dhe ju mund të zgjidhni ndërmjet një udhëtimi dyditor dhe katërditor.

Shiki-shima e ka bërë udhëtimin e tij të parë në 1 maj. Treni u ndërtua sipas planeve të projektuesit  Ken Kiyoyuki Okuyama dhe në të janë përdorur materialet më të mira, shumica të lidhura me zejtarinë japoneze.

Treni ju merr nga Tokio dhe ju dërgon drejt ishullit më verior Hokkaido.

Ka dhoma për 34 pasagjerë në tren kështu që nuk ka pse të ziheni për vendin me pamjen më të mirë.

Biletat për trenin janë shitur deri në mars të vitit 2018.

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera